Klubové zkoušky Honičů Sokolov 10. - 11.11.2012

 Prozatím naše poslední zkoušky, které byly v plánu. Bohužel si Aiulka vybrala svou část smůly a tak byly tyto náročné zkoušky dokončeny ve 3. ceně se 152 body. Hlasitost prokázána se známkou 3.

Klubové BZ Horní jelení 2012

Jelikož nám chybí poslední titul CT je potřeba mu jít naproti. Takže další zkouškou byly klubové BZ. Opět v silné konkurenci hladkých foxlů jsem musel zabojovat. Byl nahlášen jeden oznamovač. Každé zkoušky jsou jak jinak i o špetce štěstí a tentokrát nám ta jedna špetka chyběla. Aiula na barvě jednou sešla a nakonec si vybrala svou daň i při nahánění, kdy dostala známku 2. Ztráta 10 bodů nás pak hodně mrzela, když na konci zkoušek nám připadlo opětovně celkově 2.místo s I.cenou a titulem Res.CACT

Klubové BZH Hudlice 2012

Když už byl dokončen národní šampion práce rozhodl jsem se změřit síly v silné konkurenci foxlíků. Na klubových BZH kde byl nahlášen jeden oznamovač byl boj o přední příčky nelítostný a tím získaly zkoušky ještě lepší jiskru. Nakonec s jedním zaváháním Aiulka opět potvrdila své kvality a BZH dokončila na celkově 2. místě za prvním hrubákem. Výsledkem byla I.cena titul CACT, CT - čekatel klubového šampiona práce.

NÁRODNÍ ŠAMPION PRÁCE

Pohár českého lesa v dosledech 2012

Pohár českého lesa v dosledech byla jedna z akcí na které je zadáván titul CACT. A jelikož bych rád dokončil českého šampiona práce tak motivace byla veliká. Po nástupu, kde zaznělo několikrát oznamovač a hlasič ambice trošku opadly. NIcméně po prvním dnu BZH I.cena 244b, 4. místo CACT. Na druhém dnu byl plán opětovně zabojovat o titul a zadařilo se. BZ 3. místo I.cena 111b titul CACT. Celkově 3. místo za dvěma jezevčíky. Opět Aiulka prokázala že i hladký foxterier umí pracovat.

Memoriál Františka Hebedy 2011

Memoriál Františka Hebedy je jednou z vrcholných akcí pro jezevčíky a teriery. Tento Memoriál se skládá z Lesních a Barvářských zkoušek Honičů. První den jsem s Aiulkou nastoupil na Lesní zkoušky a vše proběhlo v celku dle předpokladů. Nečekané bylo zjištění na konci dne, že jsme dokončili v 1. ceně s titulem CACT. Druhý den jsme už podpořeni úspěchem nastoupili k BZH. Bohužel vysoké číslo loosu nás odkázalo na nejstarší stopu ( 7. hodin) a aby té smůly nebylo málo vedle lesa kde naše stopa začínalo pole čerstvě posekané kukuřice.Nemusím nikomu povídat jak poslední stopy byly zdupány zvěří utíkající z kukuřice a tak nikdo z posledních 3 psů nedokázal dojít stopu bez sejití. Jelikož Aiulka sešla dvakrát byla výsledná známka ze stopy 2 a to nás katapultovalo do 2. ceny. Zamrzelo mě, že po prvním dnu kdy měla Aiula barvu nejlepší jsme takto propadli. Nicméně 9.místo z celkového počtu 18 psů bylo potěšující a ještě korunováno CACT za lesní zkoušky.

Klubové norovací zkoušky Horní Jelení 10.9.2011

Po celodenním čekání u výstavního kruhu než na nás přijde řada na výstavě se ještě čekalo na zahájení klubových norovacích zkoušek. Vzhledem k výstavní kondici Aiulky byla její rychlost v noře trošičku delší, ale ankonec jsem se mohl radovat z jejího krásného druhého místa na které nás posunula jediná vteřina.

Barvářské Zkoušky Honičů pod OMS Tachov 28.10.2010

Tak letošní završení zkouškové sezony jsme ukončily BZHčkama. Musím říci, že sezona se letos vyvedla a já můžu být na své svěřence hrdý. Všechno jsme odešli ve 4kách a příští rok se určitě pojedem podívat na klubové zkoušky a zkusit se opět podívat po nějakém tom titulu:o)

Vytrvalostní zkouška z norování se zadáním titulu CACT na Písecku 15.8.2010

Dne 15.8.2010 jsem opět vyrazil s Aiulkou na jediné norovací zkoušky u nás kde je možné získat titul CACT. Příprava u nás na noře v Kožově hoře na Kladensku kde dělám normistra se opět ukázala jako velice plodná a i přes to, že se Aiulka rozhodla hárat  jsem dostal povolení s fenkou nastoupit a ukázat jak parádně norujou Foxteriéři a že nejsme žádná Béčka.Na konci zkoušek jsme skončily na krásném celkovém 4. místě. Nicméně i to nám stačilo, protože mezi teriéry Aiulka skončila jako druhá a tím si zasloužila titul Res. CACT. Rychlost na noře si opravila na krásných 20 vteřin. Teď už jen dojet na to slovensko a ukázat jim jak se noruje v čechách.:o)

Zkoušky z Norování na noře v Třebízi 5.6.2010


Není tomu dlouho co Aiulka absolvovala Zkoušky vloh a už máme za sebou další úspěšnou zkoušku z Norování. Poctivá příprava od raného věku a výborné vlohy zděděné po rodičích jí dopomohly aby norovačky splnila s plným počtem bodů a s malým zdržením při ověření u prvního kotle noru proběhla na rychlost za krásných 26 vteřin. Tímto se stala lovecky upotřebitelnou na norování.

Zkoušky vloh ohařů a malých plemen na okrese Prachatice 1.5.2010

Dalším úspěchem je absolvování zkoušek vloh pro ohaře a malá plemena, které jsme prošli s hlasitostí 0 a stopou živé zvěře 3 s jinak samými čtyřkami. Hlasitost na povrchu se v Aiuly začíná pozvolna probouzet a věřím, že se brzy rozvine jak se patří na slušného loveckého foxlíka.