Podzimní zkoušky Klubu krátkosrstých ohařů CACT 19.10.2012

Jen tak pro opáčko a pokusit se zabojovat o další titul jsem se vydal s Týnou na další PZ. Zkoušky dokončeny v I.ceně s 293. body na celkově 4. místě. Bohužel bez titulu a tak nám nezbývá než to dohonit příští rok.

Podzimní zkoušky OMS Praha 9-10 14.10.2012

Tak po útrapách s háráním a mým zdravím jsem se dočkal termínu Podzimních zkoušech na Praze 9-10. Na tyto zkoušky jezdím už řadu let jako divák. Konečně mi doma dospěl poklad a tak jsem s ním mohl vyrazit za štěstím. Vím, že na těchto zkouškách se opravdu prověří pes do nadcházející lovecké praxe, protože se na zkouškách loví jak zajíc na aporty tak i bažant. To už se dnes vidí jen málokdy. Po veškerých peripetiích doma při výcviku proběhl zkouškový den vcelku bez problémů a Týna dokončila PZ v I.ceně s 291 body na celkovém 3. místě. Tímto byl položen poslední kámen chovnosti a Týnka splnila vše co je pro zařazení do chovu potřeba.

Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa (ZV) 2012 CACT

Už bylo na čase se vytáhnout s dalším pokladem v naší chovatelské stanici a dostát podmínek chovnosti. Začátkem jsou ZV a proč to nejít zkusit hned na zkoušky kde se zadává titul. V konkurenci byly 2 maďarští ohaři z celkového počtu 25 ohařů. Jelikož ostatní maďaři byly v jiných skupninách neměl jsem možnost sledovat jejich výkony a tak jsem do toho s Týnou pořádně praštil. Celkové 3. místo z 25 psů bylo velkým překvapením a titul CACT byl třešní na pěkném dortu. Tímto byla splně první podmínka chovnosti a započal nám běh za titulem českého pracovního šampiona.