Zkoušky vloh s Aiulkou

Přesto, že pro spoustu lidí znamená datum 1.května svátek práce pro některé kynology na jihu Čech to byl právě vstup do zkouškového kolotoče se svým svěřencem. Do tohoto kolotoče jsem se rozhodl taky nastoupit a to s Aiulkou. Několik dnů před zkouškami panovala neskutečná vedra a cvičení v nich bylo utrpením. Proto, když v sobotu ráno při příjezdu na místo zahájení bylo příjemné, že bylo po dešti a krásně chladno. Po celý den zkoušek bylo pod mrakem, ale příjemně a zkoušky proběhly dle očekávání. Zkoušky byly uskutečněny na Prachaticku v ne zcela dobře zazvěřené honitbě. Nic méně zvěř sem tam vidět byla a každý pejsek měl možnost prokázat své vrozené vlohy. S Aiulkou jsem nastupoval ke zkouškám s vědomím, že není vše dopilováno dle představ a na konci jsem byl příjemně překvapen, když jsme zkoušky odešli v 1 ceně s počtem 149 bodů. Hodně bodu Aiula ztratila na hlasitosti, ale já vím, jak na tom je a že se to v ní brzy probudí. Další test přijde první víkend v červnu při norovacích zkouškách.