Podzimní zkoušky Ohařů v Kounově na Rakovnicku

Nechtěl jsem hlásat dopředu žádné info o přihlášení Štucky na podzimní zkoušky, protože jsem byl jako první náhradník a nic nebylo jisté. Nakonec se však místo pro nás udělalo a mohl jsem se Štuckou nastoupit. Celkem se zúčastnilo 12 ohařů. Já jsem si vytáhl pořadové číslo 7 a tudíž jsem si vylosoval první místo ve druhé skupině. Z toho jsem nebyl moc nadšen, ale co se dalo dělat. Už v první části na společném honu jsem viděl, že zkoušky budou složitější než jsem čekal. A to z jednoho prostého důvodu. Ztratil jsem totiž svou píšťalku a nastoupil jsem s úplně jinou. Během týdne cvičení nakonec můžu být rád za mírnou neposlušnost a známku 3. Jak bývá Štucky zvykem hledání natáhla. Nebylo se vůbec čemu divit, protože společný hon jsme šli celou dobu s větrem v zádech. Každopádně vychozenost Štucky se ukázala být platná, když v dálce při revírování proti nám krásně v rychlosti zasekla a pevně vystavovala s následným postoupením. Když jsem dorazil s rozhodčím po několika rychlejších krocích zjistil jsem, že zajíc během té chvilky odešel kolejí v osení. Musím říci, že to bylo pro mě vysvobození, protože by si Štucka ráda zaběhala s ním. Takhle nedostala příležitost. Při samotném hledání předvedla krásné trailové, široké hledání, které se moc líbilo i rozhodčím a mě samotného to překvapilo. Při aportech Štucka dle mého názoru neklopýtla, ale pánům rozhodčím se nelíbilo delší ověřování čerstvě zabitého králíka. Následné ztracené proběhly relativně dle předpokladů a vlečky naštěstí ukázaly, že jsme na této disciplíně taktéž zapracovaly a proběhly bez větších zádrhelů. Po 4 kachních honec byla voda už jen lahůdkou a o to byly větší nervy z toho aby se nepřihodilo něco co by nás na poslední disciplíně vyřadilo. Nakonec jsme se Štuckou skončil na krásném 5 místě a jeden pejsek nedokončil.