43. Mezinárodní sokolnické setkání v Opočně 2010

Letošní rok na mě opět vyšla jedna z mála pozvánek na 43. Opočenské mezinárodní sokolnické setkání. Tentokrát jsem na setkání vyrazil se sokolem Irmou. A když už sokola tak pod sokola patří i pes a abych byl na setkání něco platný Štucka už konečně vyrazila se mnou. Bohužel zbytek hafanů zůstal doma na pospas rodičům.

Po všechny 3 lovecké dny se počasí vydařilo. Obloha jasná a jen sem tam nějaký ten mráček. První den byl spíše ve znamení dlouhé procházky, protože v dané honitbě stála kukuřice a bažantí zvěř byla zalezlá tam. V druhém loveckém dnu jsme navštívili 0,5ha biopás v jiné honitbě kde byli vypuštěni bažanti, kde opět Štucka nemohla prokázat své schopnosti pracovat pod loveckým dravcem. Za celý den se ulovilo 12 kusů bažantí zvěře. Ve třetím a posledním dnu jsme navštívili bažantnici Kristýny Coloredo Mansfeldové a zde konečně ukázala naše pointří slečinka co umí. Pomohla připravit několik loveckých příležitostí společně s ostatními čtyřnožci a den se povedlo zakončit s výřadem 8 kusů bažantí zvěře. Já s Irmou jsem loveckou příležitost nevyužil a tak jsem Opočno zakončil alespoň plný dojmů, cenných rad a zkušeností do dalšího počínání. Opočenské setkání bylo, jak už je zvykem, ukončeno společenským večerem, kterého jsem se taktéž zúčastnil a náramně si ho užil.:o)

Budu se těšit na další sokolnické setkání, které nás čeká za 14 dní ve stejné sestavě a snad i s větší dávkou štěstí.