Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa

V sobotu 28. dubna pořádal klub dlouhosrstých ohařů Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa alias zkoušky vloh se zadáním titulu CACT. Nemohlo být jinak, když to bylo na kladensku, abych se tam nejel s naší Týnou podívat a zkusit štěstí. Na nástupu se sešlo 25 psů, z toho jsme měli v konkurenci 2 maďarské ohaře.

Jednoho z nich vedla chovatelka naší Týny Lucie Svobodová a tak jsme chtěli ukázat vše co v nás je. Počasí se vydařilo až moc a ve velkém vedru přišla řada na poli i na nás. V tom horku mě svým nasazením a vytrvalostí Týna mile překvapila. Bohužel jsme v daném čase nepřišli na zvěř a tak nás čekalo, stejně jako ostatní, přezkoušení na vypouštěné zvěři. I touto zkouškou prošla Týna v celku bez problému a tak ve výsledku byla v soudcovské tabulce jediná trojka z klidu na pernaté jinak samá čtyrka. Nechtěl jsem riskovat, že na křepelku Týna skočí a raději jsem si ji podržel. Celkové 3. místo bylo potěšující a titul CACT v silné konkurenci dvou zkušených vůdců s MOK byla třešničkou na dortu. Tímto máme splněn první krůček k udělení chovnosti a byl započat běh za pracovním šampionem ČR.