Pohár českého lesa v dosledech

V sobotu ráno jsem s Aiulkou vyrazil bojovat na Pohár českého lesa v dosledech. Prvotní plán byl uspět na Barvářských zkouškách, které ještě v našem repertoáru nemáme. Druhotná věc byla bojovat o tituly CACT a umístit se co nejlépe. V sobotu ráno se na nástupu sešlo 10 vůdců se svými svěřenci. Konkurencí nám byli jagoši, jezevčíci všech 3 typů srsti a jeden slovenský kopov. Už na nástupu mi bylo jasné, že boj o umístění bude těžký, poněvadž byli hlášeni oznamovači i hlasiči na stopách i barvách.

Jelikož už začínalo být opravdu horko, nastoupilo se jako první na stopy. Práce 2 hlasičů a 2 oznamovačů na stopách byla bezchybná a tak po první disciplíně jsem se pomalu smiřoval s bojem o prostřední místa. Další disciplíny byly odložení, vodění a poslušnost. Všudypřítomné mouchy, které nás nenechaly v klidu, si pomalu začaly vybírat svou daň. A tak jsem vytáhl před disciplínou odložení repelent a Aiulku jsem jím nastříkal. Na odložení byla v klidu, bez jediné mouchy a tak jsme dokončili zbytek dne zdárně, bez ztráty bodu. Na večerním nástupu bylo překvapením, že jeden z hlasičů odešel z odložení a zkoušky nedokončil. Nebyl ovšem jediný, kdo odložení pod náporem much a ovádů nezvládl. Po prvním dnu BZH, na čtvrtém místě v I.ceně s 244b. a titulem CACT. Tím byl učiněn druhý krok pro získání titulu národní šampion práce.

Sobotní večer a posezení u grilu a dobrého moku se nesl v rize přátelském duchu a věřím, že se každý bavil jak jen bylo možné.

Nedělním ránem začal nový den a tím i konkurenční boj o umístění ve výsledkové tabulce. První disciplína, barva, ukázala opravdové štěstí při losu. Přes některé barvy totiž přešla hned při zavážení kusu na konec barev vysoká a u naší skupiny bachna se selaty. Po prvních třech barvách (v naší pětičlenné skupině), nebyla na světě jediná 4 z barvy a tak jsem začal mít obavy, jak dopadneme my. Nakonec jsem Aiulce plně důvěřoval a nesešla z barvy ani jednou. Zbylé disciplíny už proběhly vcelku bez překvapení a tak krom 3 z nahánění a 3 z vodění na řemeni se v tabulce objevila vždy 4. Na konci dne jsem zjistil, že jsme s Aiulkou skončili na 3. místě a tím pádem na celkovém 3. místě za oba dny. Takže BZ v I.ceně se 111b. a další titul CACT. Tímto byly splněny podmínky pro udělení národního šampiona práce! Na nástupu a vyhlášení výsledků jsem neudržel slzy radosti a byl jsem rád, že je tak úspěšný víkend za námi.