Podzimní zkoušky Praha 9-10

V neděli jsem vyrazil s Týnkou za posledním úkolem, který nám chyběl pro splnění podmínek chovnosti. Prahu jsem pro tuto akci zvolil záměrně, protože vím, že je zde dostatek drobné zvěře a podzimní zkoušky splňují vše co se připravenosti psů týká. Na aporty bylo potřeba ulovit kus zajíce a bažanta. Na společném honu to Týnka rozbalila a korunovací byl vystavený kohout bažanta obecného, který byl střelen naším průvodcem na první ránu. Bohužel pro zkoušené byl bažant spíše rozstřelen než střelen. Kousek od dopadu střeleného kohouta ještě Týna před přinesením aportu vystavila srnčí a tak bylo vystavení uznáno i na srstnaté zvěři. U bažanta dělala princezna chvilku ofrky, ale nakonec přinesla. Bohužel nebyla jediná, komu se rozstřelený bažant moc nezamlouval. Takže nakonec jeden z pejsků nás opustil již  na teplém aportu pernaté. Bažant byl nepoužitelný pro vlečky a ztracenou tak došlo ke slovení ještě jednoho kusu. Bohužel ani při samostatném hledání se nám nepodařilo přijít na zajíce a tak byl dovezen teplý zajíc od druhé skupiny. Jelikož Týna preferuje spíše chlup tak se zajícem byly aporty a vlečky sranda. Výsledkem celého zkouškového dne bylo celkově 3. místo ze 17 psů. I.cena s 291. body. Na tabulce se objevila jedna 3 z postoupení a jedna trojka z kachny. Jinak samé čtyřky. Jsem rád, že poslední podmínka chovnosti je za námi a v pátek budem bojovat na CACTových podzimkách o další titul. Držte nám palce