Klubové zkoušky honičů - Krásno 2012

Letošní zkouškovou sezonu uzavřela Aiulka. V sobotu ráno jsem s naší foxlicí vyrazil směr Sokolovsko. Hostinec u Divočáka na náměstí v Krásně se nám stal na sobotu a neděli  útočištěm. První den nás čekala naháňka. Hned v první leči na začátku si Aiula vybrala svou část smůly.  Při štvaní prasat skrz honce se někde zapomněla a na konec první leče nedorazila. Jelikož mě nemohla najít vybrala si jako snazší počkat na mě u auta. U aut zůstala část korony a tak Aiulu odeslali zpět do leče. Chvíli mě hledala a nakonec se opět vrátila k autu. Nakonec jsem si pro ni musel doběhnout a jen tak tak sem se stihl vrátit na začátek druhé leče. Bohužel nás tímto Aiulka hodila s jedničkou z orientace do 3.ceny. V první leči jsem díky psům dostal možnost ulovit sele prasete divokého.

V druhé leči převažovala zvěř vysoká (Jelen Sika). Aiulka měla několikrát možnost prokázat hlasitost na této zvěři a tím splnila první úkol, který jsem si zadal. V sobotu se podařilo díky krásné práci psů ulovit 8 kusů holé zvěře jelena Siky, 6 selat prasete divokého a 2 lišky obecné. V neděli nás čekalo splnění zbytku disciplín. Začínalo se na obávané obůrce. Aiulka prokázala, že se prasete nebojí. Bohužel se stalo to co jsem očekával. Po několika kolečkách okolo obůrky a hlášení na prase se Aiulka rozhodla mi přijít prase ohlásit. Takže si pro mě dvakrát došla v průběhu pěti minut a nakonec se vydala po trase odkud prase přinesli a došla až k cestě. Prostě se šla podívat jestli neni poblíž jiné prase na které by se dostala snáz. Takže nakonec obůrka za 1. Jelikož od rána pršelo čekal jsem už zádrhel jen na barvě. Nakonec jsem na barvu s Aiulkou nastoupil jako poslední z naší skupiny. Aiulka jednou sešla. Po opravě nás přesvědčivě dovedla až k seleti. Při posledních disciplínách už nás nic nerozhodilo a tak jsme honičské zkoušky dokončili ve 3. ceně se 152 body. Cíl mise byl splněn.