První naháňka Mendelovy univerzity na ŠP Bílovice nad Svitavou

V pátek 23.12. přišel již očekávaný den a brzké vstávání. V 5 ráno jsme naskákali do auta a vyrazili směr Brno. Po nástupu a všech formalitách jsme se rozjeli do svých lečí a čekalo se na čas zahájení naháňky. V první části leče jsme se do prasat nedostali a tak si psi prohnali pár kusů srnčího. Asi v polovině leče jsem Aiulu zahlédl jak běhá okolo něčeho a kňourá. Došel jsem k ní a zjistil, že krouží okolo vsuku do čerstvě hrabané nory. Vzhledem k tomu jak byl vsuk rozhrabán mi bylo jasné, že pod povrchem bude vegetit jezevec. Jakmile jsem k ní došel, Aiule se hrdině vrhla do nory a jen tak tak jsem jí stihl chytit za prut a vytáhnout jí zpět. Nehodlal jsem riskovat. Při hoblování leče už jsme na prasata narazili. Jako první do nich přišla fena bordíka, která nám dělala partnera v leči. Krásně prase stavěla a když dorazila na pomoc Aiula prase se dalo do pohybu. Bohužel se jejich práce na černé nezměnila v lovecký úspěch. V druhém kole leče jsem opět procházel okolo nory s jezevcem a to už jsem si Aiulu ohlídal aby nedošlo k maléru. Na konci naháňky jsme se sešli všichni promáčení, zdraví a komplet, včetně psů. Na výřadu bylo 27 kusů prasete divokého (sele 20 kusů a 7 kusů lončák), 2 lišky obecné a 2 srny stržené psy.