První náš letošní hon v MS Mednik Hradištko

V sobotu 24.11. ráno jsem vzal Štucku jako starého a ostříleného mazáka a Týnku pro zaučení na náš první letošní hon, pořádaný v MS Mednik Hradištko. V první leči jsem nechal pracovat jen Týnku aby se trošku rozběhnula a nespoléhala se na Štucku. Pro Štucku to zřejmně bylo velkým trestem, protože v dalších lečích zvládala připravovat lovecké šance pro několik sousedních střelců a když vystavila pro mě tak vždy vylétla slepice. Dělala mi to určitě potvora naschvál. Týnka se v první leči po kanonádě stáhla a snažila se spíše chodit se mnou. Několik vystavených bažantů jí ovšem dostalo zpět do nálady a tak v průběhu honu lovila se mnou. Nakonec mi svým vystavováním dopomohla k ulovení 2 kusů bažanta obecného.

Při dohledávce prvního kohouta jí předběhla fena kraťase, ale druhého kohouta už si dohledala sama. Nakonec k tomu ještě přibyl jeden dohledaný kohout ve smrčinách. Štucka dovalila jen s jedním kohoutem což u ní bývá nezvyklé. Holt vysoký počet psů a jedna šarvátka mezi kraťasem a výmarem o kohouta jí odradila od toho aby se pokoušela přiaportovat kohouta u kterého byl i jiný pes. Na konci dne byl na výřadu jeden kohout bažanta královského, 66 kohoutů bažanta obecného, 2 slepice bažanta obecného chyceny psem, když se snažili vrátit do voliery a jedna nutrie zadávena psem na řece.