Sokolnické setkání Zahořany

Jelikož byla Týnka v pátek na celkem náročném honu nechal jsem jí v klidu odpočívat a vzal jsem si tentokráte Štucku. Sokolnické setkání v této honitbě proběhlo poprvé a tak byly všichni, vč. místních myslivců zvědaví, jak to na konci dne bude vypadat s výřadem. Celé sokolnické setkání probíhalo za krásného slunečného a mrazivého dne. Orlařům se zadařilo a na výřad byly uloveny 2 kusy zvěře snčí. Liška se bohužel žádná neukázala. Štucce se povedlo narazit na pár vypouštěných bažantů z dřívějších dob a tak přichystala loveckou příležitost pro sokola. V místě kde byly vypuštěni bažanti ráno, už Štucka moc práce s vystavováním neměla, protože to pro ni není bažant, ale jen aport, na který už někdo šahal. Při prvním vyplašení kohouta došlo při útoku raroha ke skopnutí zvěře na zem, Štucka si pro něj došla a chtěla ho přiaportovat. Dostala kopanec od raroha a tak mu jeho úlovek raději přenechala. Po tomto incidentu jsem už nechtěl riskovat a raději jsem ji uvázal. Nakonec bylo jejích služeb ještě potřeba ,když jeden z vypuštěných kohoutů po útoku jestřába byl v boji pomačkán a utekl. Štucka ho po chvilkovém hledání v trnce nalezla a přinesla. Výřad se dvěma kusy srnčího se nakonec rozrostl ještě o 3 kohouty a jednu slepičku bažanta obecného.