Naháňka Křivoklát

První naháňka v roce 2013 na kterou jsem dostal pozvánku, byla v okolí Křivoklátu. Krásné prostředí křivoklátských lesů nabízí početné stavy zvěře. Těšil jsem se, že bude po několika posledních naháňkách opět pěkný výřad. V první leči se nepodařilo narazit na černou a krom pár kusů srnčího, laně a koloucha jelena siky jsem neviděl nic. Byl jsem zvědav, jestli alespoň v ostatních lečích bude nějaká černá. Nakonec se někde v druhé konci leče povedlo na prasata narazit a padlo i několik ran. Bohužel po ráně nezůstalo žádné. V poslední leči jsem se dostal s Aiulou do prasat i já. Bohužel to bylo v trnkách a tak jsem nemohl střílet. Nakonec se prasata podařilo vyhnat, ale střelci po dlouhém čekání na vyhnání prasat pravděpodobně usnuli. Nepadl ani jeden výstřel a tak 4 kusy černé odběhly bez ztráty kytičky. Byl jsem z toho poněkud zklamán. No tak snad bude naše práce korunována úspěchem na další a v letošní sezoně poslední naháňce. Během celého poněkud náročného dne se neslovil žádný kus zvěře a tak byla tato akce druhou tzv. ochranářskou.