Naháňka kladensko

V sobotu jsem s Aiulkou vyrazil na druhou naháňku v roce 2013. Tajně jsem doufal, že se konečně na výřadu ukáže nějaký pěkný počet prasat. V první leči se povedlo na prasata přijít v houštinách, odkud se jim vůbec nechtělo. Nakonec se psům povedlo je rozhýbat a podle hlasu jsem věděl, že i Aiula je velmi aktivní. Po dlouhé době jsem si opět poslechl, jak umí v prasatech chodit a že známka 3 z honičských zkoušek z hlasitosti je zasloužená. V první leči se tedy povedlo střelit 1 prase a 2 byla postřelena při přebíhání do druhé leče. V druhé leči se psům podařilo na obě tato postřelená prasata narazit a stavit je do příchodu honců. U prvního selete jsem asistoval psům já a bylo to moje první sele takto ulovené. U druhého selete pomohl psům chovatel naší Aiky. Aiule na prvním seleti předvedla moc krásnou práci se svým bratrem Banýsem a několika dalšími. Až jsem z jejich řádění měl strach o prsty. Nakonec se ještě povedlo v leči vyhnat několik prasat a slovili se krásné 4 kousky. Následující 2 leče už další lovecké příležitosti nenabídly a tak na výřadu leželo 7 kusů černé zvěře.