Sokolnické setkání Drozdov

Aby toho nebylo o tomto víkednu málo, tak jsme v neděli vyrazili se sokolem a Týnkou na sokolnické setkání střediska Rokycany v naší honitbě MS Holý vrch Drozodv o.s. Celý den bylo pod mrakem a foukal poměrně silný vítr, což nám moc nevyhovovalo. V polovině dne Týnka našla srnu uvíznutou v plotě oplocenky. Než ji stihla zadávit, tak jsem tam doběhl a Týnu uklidoval. Srnu se nám po několika minutách povedlo vysvobodit a v pořádku vypustit. Lov mohl pokračovat. Bohužel se ani na jednom z rybníčků, které byly v plánu, nepovedlo narazit na kachny. Ke konci dne se nám alespoň podařilo narazit na divokou bažantí zvěř, a tak konečně přišel na řadu lov. Postupně se vystřídali v lovu všichni sokolovití dravci.Týně se povedlo připravit několik loveckých příležitostí. Byl jsem mile překvapen, když při jednom z vystavení místo bažanta vylétla sluka. Sokol byl ovšem mimo loveckou skupinu a tak tento překrásný pták v klidu odletěl. Naše sokolice měla 3 útoky na divokou bažantí zvěř a prověřil jsem si, že je stále co cvičit.