Naháňka MS Strážiště

V sobotu 2.11. jsem od majitele naší odchovanky Brity přijal pozvání na naháňku do MS Strážiště. Naháňka probíhala za typického podzimního počasí ve smíšených lesech. Mezi účastníky panovala obava, zda se nám vůbec podaří nějakou zvěř slovit. V průběhu naháňky se Aiulka dostala do zvěře černé, Sičí i srnčí. V druhé leči točila okolo mě 2 selata v travině, na která se mi nepodařilo zamířit. Nakonec nahnala selata na střelce. Při návratu se jí povedlo skočit do srnčí zvěře a pomalu to vypadalo, že budu mít večer co platit. Naštěstí se srna po krátkém boji vschopila a Aiulu ze sebe schodila a utekla. Ke konci druhé leče ještě přišla Aiula na lončáka, kterého se povedlo střelcům na několik ran ulovit. V poslední leči jsme opět narazili na zvěř Sičí, se kterou se moc do kontaktu nedostaneme, ale ani zde Aiula nezaostala. Naháňka byla parádně zorganizována a tlak v lečích pracoval na jedničku. Tím se nám podařilo připravit nemálo loveckých příležitostí. Na konci dne jsme se všichni sešli u výřadu, který čítal 12 kusů černé zvěře, 6 kusů zvěře Siky a 2 kmotry lišky. Budem se těšit na další naháňku v tomto sdružení.