Hon MS Mednik Hradištko

V sobotu 23.listopadu jsme využili pozvánky do nám již známého MS Mednik Hradištko. První leče byly směřované na černou zvěř, a tak začínala den Aiulka (FXH). V připravených lečích se nám do prasat přijít bohužel nepodařilo. Jeden lončák se asi spletl a odněkud přiběhl střelcům do zad a už neodběhl. V oplocence se bohužel psům podařilo strhnout jeden kus srnčí zvěře. Po svačině se vyrazilo na bažanty. Aiulka dostala volno a konečně přišly na řadu ohařky. Opět jsem na tento hon vyrazil s Týnkou(MOK) a Lízou(NKO). V první části leče pracovaly holky tak jak umí a jejich souhra mě těší čím dál víc. V druhé části leče se přišlo do prasat, která jsme se snažili najít v lese a ona nám místo toho ležela přímo u lovecké chaty a vůbec jim nevadilo, že se tam střílí bažanti. Od prasat jsme byli bokem, a tak holky dostaly odložení v lese a já se šel připojit ke kolegům při vyhánění prasat. Nakonec se všechna prasata povedlo z travin vyhnat a odlovit další 3 kusy. Jedno postřelené sele držel pes v lese, a tak přišly na řadu i moje rozběhané sokolnické nohy :). Byla to chvilková záležitost a seleti bylo utrpení ukončeno. Nakonec jsme se ve zdraví všichni sešli nad výřadem, který čítal 32 kohoutů, 4 kusy černé zvěře a jedno srnče stržené psy v oplocence. Fotky jsou již v galerii.