Naháňka rakovnicko

Dnes jsme vyrazili na naháňku na rakovnicko. Využili jsme pozvání od majitele našeho odchovánka Barbara. S Aiulkou patříme do leče, a tak jsem s díky odmítl jít si stoupnout na štont. Aiula se v první leči dostala v trnkách na dva lončáky, které úspěšně točila. Za pomoci dalšího psa se jí povedlo tato prasata vyhnat a natlačit na střelce. Po návratu zpět se po chvilce opět dostala k prasatům. Tentokrát bachyně se selaty. V leči se povedlo střelit na dvě selata. Jedno postřelené Aiula po chvilce dohnala a začala stavět. Nebylo na co čekat a musel jsem jít pomoct. V dalších lečích už se na černou nepodařilo přijít. I tak na výřadu leželo 10 kusů zvěře černé. To jsem ještě netušil, že si místní váží práce honců a psů natolik, že za práci honců dostaneme sele cca 25 kilo a za práci psa ještě dostanu sele v pyžamu (cca 10kg). Jelikož bylo větší sele na 3 honce (já, Hanka a další host jednoho z členů), tak si host vzal malé sele a já s Hankou jsme přivezli dom to větší. Opravdu parádní akce s parádní tečkou.