"Prut je Pointerův rodový znak, ale hlava, toť Pointer sám!"

( W. ARKWRIGHT )

Vítám vás na stránce Pointří slečny, která se jmenuje Etna z Dubských lesů.Všichni známí a kamarádi jí říkají jednoduše Štuci.

Štucinka se narodila dne 11.7.2006 v Dubí u Teplic, v chovatelské stanici  Dubské lesy majitele Lukáše Orsága. Dostala se ke mně úplně náhodou přes mého kamaráda Daniela z Mladé Boleslavi. Zprvu jsem se představě mít doma Pointra, jako prvního svého čtyřnohého kamaráda velice bránil, ale nakonec jsem k tomu svolil a dne 2.2.2008 jsem si Štucinku přivezl domu. V té době jí byl zhruba rok a půl a já po několika týdnech vytušil velké problémy se samotným výcvikem a poslušností. Štucinka neustále odmítala jakoukoliv poslušnost a naprosto mě ignorovala. Takže venčení a výcvik pro nás byl spíše utrpením. Jenže když se opravdu něco chce tak se proto musí něco udělat. Od své dobré kamarádky Báry jsem se dozvěděl o chovateli s velkým "Ch"  Štěpánu Horákovi a ten nás přijal na výcvikový tábor, který mimochodem každoročně pořádá. Tam jsme se seznámili se spoustou nových kamarádů z obou říší dvou a čtyřnožců.

Největší dík patří Zuzance Čechové ( Veselé ), která nám pomáhá zvládat veškeré záludnosti a přípravu na zkouškové a výstavní období.

Pár slov od Štucinky:

Jsem "krásná" fenka Pointera a moji předci pochází ze vzdálené Anglie. Narodila jsem se dne 11.7.2006 v chovatelské stanici  u Lukáše Orsága, který se o mě až do mého roku a půl staral. Pak si pro mě přijel nový páníček. Nebyla jsem z toho zrovna moc nadšená. Chápejte vždyť ten prevít mi vzal všechny mé kamarády a hlavně maminku a odvezl mě kdoví kam. Měla jsem z toho velké obavy.A taky že jo.Ten kluk neuměl pomalu ani koukat anglicky a já se kvůli němu česky přeci učit nebudu.Když mi něco chce má mi to říct tak abych tomu já rozumněla. Jistě mi dáte za pravdu. Takže naše počátky byly hrozné a já chodila jenom na vodítku. Najednou dostal nápad a vzal mě do Lučkovic za spoustou nových kamarádů. Koněčně se našel někdo kdo Honzinovi poradil jak mi má co vysvětlit a tou osobou byla slečna Zuzanka.Samozřejmně, že jsem se začala taky trošku snažit aby nám to klapalo.