13092013146_1

12.9.2013

Dnes k nám dorazila na 4 dny FXH Andromeda od Hrubého lesa. Anda k nám jezdí na cvičení a tentokrát k nám přijela na prázdniny. Ke psům v naší smečce byla trošku nedůtklivá, ale pobyt proběhl bez komplikací a Anda se s majiteli vrátila spokojeně domů.

29062012880

14.6. 2012

Dne 14.6.2012 k nám dorazil na hlídání další zrzoun. 8 letý Arny z Prahy si přijel užívat dovolenou páníčků do společnosti 5 fen. Ze začátku bych chudák trošičku zmatený a bázlivý, ale po pár dnech se bez problémů vžil do našeho systému a funguje jako by tu byl odjakživa. 30. června pofrčí zrzavec zpět domů a prozatím se tváří, že se mu vůbec nebude chtít :o).

PA266449

23.10.2011

Ode dnešního dne je počet našich psů o jednoho větší. Na deset dní u nás bydlí další zrzoun Gabor. Je to 6 měsíční puberťák až z Mladé Boleslavi. Prozatím si návštěvu u nás užívá, řádí s holkama na dvoře a děvčata mu jasně vytyčují hranice. Byl jsem požádán o oprašování drobné poslušnosti. Díky začínající pubertě na to má vlastní názor.:o) Páníčkům se už teď stýská a to Gaborovi končí prázdniny až za 6 dní.

Nakonec se Gabor dočkal a páníčkové si pro něj přijeli:o). To bylo radosti.

P7190083m

19.7.2011

Bobo je pejsek Jack Rusel teriera a u nás byl na prázdninách po dobu paničky dovolené.Vzhledem k tomu, že je to bezproblémový mazák tak veškeré hlídání jsem přenechal našim třem dračicím a Bobo si to náramně užíval.Na procházkách jsem dostal za úkol oprašovat poslušnost a tak byl Bobo uplácen pamlsky a poslušnost šla raz dva.Celých 10 dní si u nás užil a věřím, že paničce se stýskalo víc než jejímu chlupáči.

 

11.3.2010

Bára je fenka, která vzešla z nešťastného spojení uběhaného trailového Pointra a jako otec posloužil Výmarský ohař.Což samo o sobě je dokonalá kombinace na to aby se majitel šel odstřelit:o).Nic méně Barunka má tatínkovu "vypatlanost" v hlavě a maminky pružnost, rychlost a obratnost. Vzala si do hlavy že zmákne celou rodinu postavit do latě a do teď se jí to s úspěchem dařilo.Když jsem si poslechl problémy ve kterých už stihla figurovat nabídl jsem majitelce chvilkové pohlídání s případnou hrou na to kdo je vypatlanější.:o)Kdo mě zná, ví kdo vyhraje:o)

Bohužel Barunka narazila už od začátku takže žádné spaní v posteli nebo na gauči jí nečekalo.Místo toho jí čekali moje nevybouřené a houževnaté obludky a přišlo na seznamování.Štucka bez problémů a Aiulka jako správný teriér, když se ukázalo, že by Bára chtěla velet i u nás se proti tomu postavila a začli krušné chvilky.Nic méně držím holky v mezích a když si to mají jakože slečny chuť vyříkat tak mám poslední slovo já.Po chvilkové aklimatizaci to vypadá u nás takto(viz. foto).Takže celkem pohoda.No uvidíme jak se bude slečna tvářit až se do ní obuji a začnem trošku cvičit.Po aklimatizaci jsem se s Bárou pustil trošku do cvičení a zjistil jsem, že po pracovní stránce je fenka velice šikovná.Bohužel nebylo dostatek času na to aby se výcvik dotáhl do úplného konce a tak jsme s cvičením skončili poměrně brzy.Každopádně návštěva u nás jí ukázala nové směry a doma seká latinu. Po několika návštěvách jsem pokrok zaznamenal, ale více o tomto soudit nemohu.Toto musí posoudit hlavně panička a rodina. Webovky Barunky a její kamarádky Angie jsou http://www.pulnocniboure.estranky.cz/